سوالات متداول

خوشحالیم که ایلرنو را به عنوان پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین یا وبینار خود انتخاب کرده اید. در این صفحه سوالات متداولی که مخاطبان ایلرنو قبل، حین و بعد از استفاده از ایلرنو داشته اند آورده شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با پلتفرم برگزاری وبینار و کلاس آنلاین ایلرنو دارید مطالعه این صفحه می تواند به شما کمک کند.

همچنین اگر پاسخ خود را پیدا نکردید با مطرح کردن سوال خود در بخش نظرات در پایین همین صفحه، تیم ایلرنو در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را ارسال خواهد کرد.

ایلرنو چیست؟

ایلرنو یک پلتفرم برای برگزاری کلاس آنلاین و وبینار است. در ایلرنو می توانید در عرض 30 ثانیه و به راحتی کلاس مجازی، جلسات کاری مجازی، وبینار و وب کنفرانس را ایجاد کنید. بعد از ایجاد کلاس، یک کد و یک لینک به کلاس شما تعلق می گیرد. که میتوانید آن را در اختیار دانش آموزان و شرکت کنندگان قرار دهید تا در کلاس شما شرکت کنند. کلاس ها یا وبینار های خود را می توانید هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی برگزار کنید. شرکت کنندگان (در صورت پولی بودن کلاس) با استفاده از درگاه پرداخت مبلغ را واریز می کنند و در کلاس شما شرکت می کنند. مبالغ واریز شده در کیف پول مجازی شما قرار میگرد و می توانید با وارد کردن کد شبا و حساب بانکی خود درخواست تسویه بدهید.

نحوه محاسبه قیمت برای تعریف کلاس به چه صورت است؟

در حال حاضر و با توجه به شرایط بیماری کرونا قیمت برای تعریف هر کلاس نفر ساعتی 1100 تومان است. برای مثال یک کلاس ۱۰ نفره و به مدت یک ساعت را با 11000 تومن با تمامی امکانات برگزار می کنید. فرمول محاسبه به صورت زیر می باشد:

(تعداد نفرات) * (مبلغ ثابت به ازای یک نفر شرکت کننده) * (مدت زمان کلاس بر اساس ساعت)

کمیسیون که ایلرنو از شرکت کننده در کلاس می گیرد چقدر است؟

کمیسیون برای کلاس های غیر رایگان، 3 درصد در نظر گرفته شده است و باقی مبلغی که شرکت کنندگان برای ورود به کلاس واریز می کنند به کیف پول شما در ایلرنو واریز می شود که می توانید با وارد کردن کد شبا و حساب بانکی خود درخواست تسویه بدهید.

چطور می توانم کلاس یا وبینار ایجاد کنم؟

در صفحه اصلی سایت elearno.ir بر روی دکمه ی ایجاد کلاس کلیک کنید. اطلاعات کلاس و تاریخ برگزاری کلاس و مبلغ کلاس یا وبینار خود را وارد. به راحتی و در عرض 30 ثانیه کلاس شما ساخته میشود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید  راهنمای ایجاد کلاس مجازی را در بخش راهنما مطالعه کنید. همچنین می توانید فیلم آموزشی ایجاد و برگزاری کلاس مجازی در ایلرنو را مشاهده کنید.

آیا برای ورود به کلاس نیاز به نصب برنامه خاصی هست؟

خیر برای برگزاری و ورود به کلاس نیاز به هیچ اپلیکیشنی نیست. تنها با استفاده از مرورگر کروم یا فایرفاکس یا سافاری بروزشده می توانید در محیط کلاس حضور پیدا کنید. می توانید مقاله آموزش ورود به کلاس مجازی یا ویدئو آموزش ورود به کلاس آنلاین را ببینید.

چطور به شرکت کننده های کلاسم بگویم در کلاس ثبت نام کنند؟

بعد از ایجاد کلاس، کد و لینک کلاس در اختیار شما قرار میگیرد میگیرد. می توانید کد کلاس را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید تا با وارد کردن آن در صفحه اول سایت elearno.ir ثبت نام کنند و وارد کلاس شوند. به علاوه می توانید لینک کلاس خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید تا به صورت مستقیم وارد کلاس شوند.

3 درصد کمیسیون ایلرنو بابت چه چیزی است؟

با توجه به استفاده ایلرنو از سرویس های بانکی نظیر زرین پال و کسر 3 درصد از تراکنش های سایت توسط سرویس های مذکور این هزینه این هزینه ها تحت عنوان کمیسیون از هزینه پرداختی شرکت کنندگان در کلاس های مجازی کسر می گردد.

چگونه ظرفیت کلاس را انتخاب کنم؟

با توجه به برآورد ایجاد کننده کلاس از تعداد شرکت کنندگان در وبینار یا کلاس آنلاین، تعداد شرکت کنندگان انتخاب می گردد. ویرایش ظرفیت کلاس حتی در آخرین جلسه باقی مانده از دوره نیز قابل دسترس بود و در صورت نیاز به ویرایش هزینه های آن بر اساس جلسه باقی مانده محاسبه خواهد شد.

آیا پس از انتخاب ظرفیت کلاس امکان تغییر آن وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد و در هر زمان قبل از انتهای دوره می توان ظرفیت کلاس را افزایش و در صورت حذف شرکت کننده گان در کلاس حتی ظرفیت کلاس را کاهش داد.

آیا می توان در یک روز چند جلسه برای کلاس خود ایجاد کرد؟

این امکان وجود دارد و ایلرنو به صورت خودکار از ایجاد دو کلاس همزمان برای یک مربی جلوگیری می کند.

آیا پس از ایجاد کلاس امکان انتخاب همیار یا حذف همیار وجود دارد؟

بله در صورت نیاز به این کار در صفحه ی کلاس با زدن بر روی دکمه ویرایش اطلاعات کلی کلاس کلیه اطلاعات آن را می توان ویرایش کرد بجز این مورد در همان صفحه بر روی هر جلسه ایجاد شده دکمه ای با عنوان حذف همیار و در صورت نداشتن همیار دکمه ای با عنوان درخواست همیار برای جلسه وجود دارد که از طریق این دکمه ها می توان اقدام به حذف یا درخواست همیار نمود. که در صورت حذف هزینه به حساب مدرس کلاس بازگشت شده و در صورت درخواست مجدد هزینه همیاری از حساب ایشان کسر خواهد شد.

کلاس ایجاد شده چه زمانی در دسترس قرار می گیرد؟

کلاس یا کلاس های ایجاد شده دقیقا 15 دقیقه قبل از زمان تعیین شده در صفحه ایجاد کلاس مجازی در دسترس قرار می گیرند.

چرا باید حداقل 24 ساعت قبل از شروع کلاس برای درخواست همیار اقدام شود؟

با توجه به محدودیت های نیروی انسانی و لزوم هماهنگی با همکارانی که به عنوان همیار ایلرنو را همراهی می کنند زمان 24 ساعت برای مدیریت و برنامه ریزی همیاران کلاس در نظر گرفته شده است.

در صورت عدم درخواست و نیاز به همیار در ساعاتی قبل از شروع کلاس، از چه طریقی باید درخواست شود؟

در صورت نیاز به همیار در ساعاتی قبل از شروع کلاس از طریق چت سایت یا تلفن اعلام شده در قسمت ارتباط با ما درخواست همیاری با پشتیبان های سایت مطرح گردد تا نسبت به این قضیه همکاری های ممکن صورت گیرد.

در صورت نیاز به اضافه کردن زمان به کلاس مجازی از چه طریقی باید اقدام گردد؟

در صفحه کلاس و در پایین اطلاعات مربوط به جلسه در حال برگزاری دکمه ای با عنوان افزودن زمان اضافی به کلاس وجود دارد مضاف بر این می توان از طریق چت سایت از پشتیبانان سایت درخواست کرد به کلاس در حال برگزاری زمان مورد نیاز را اضافه کنند.

آیا کلاس های ایجاد شده را می توان حذف کرد؟

در صورت نیاز به این کار میبایست نسبت به حذف جلسات آن کلاس اقدام نمود نکته حائز اهمیت این که هر دوره میبایست حداقل یک کلاس داشته باشد پس در صورت در صورت به تعویق افتادن کلاس میبایست زمان برگزاری جلسه باقی مانده در دوره را ویرایش و به زمان مورد نظر تغییر داد.

آیا به دوره ایجاد شده می توان جلسه اضافه نمود؟

بله امکان افزودن جلسه در هر زمان بعد از ایجاد دوره مجازی وجود دارد برای این کار به صفحه کلاس رفته و از طریق دکمه ایجاد جلسه جدید نسبت به ایجاد جلسه یا جلسات جدید اقدام می گردد.

آیا پس از پایان دوره امکان ایجاد کد جلسه جدید وجود دارد؟

بله امکان افزودن جلسه در هر زمان بعد از ایجاد دوره مجازی وجود دارد برای این کار به صفحه کلاس رفته و از طریق دکمه ایجاد جلسه جدید نسبت به ایجاد جلسه یا جلسات جدید اقدام می گردد.

مزیت های استفاده از بیگ بلو باتن چیست؟

هر دو محیط اجرایی که در ایلرنو وجود دارد از قدرتمند ترین محیط های اجرای وبینار در دنیای تکنولوژی امروز می باشند ولی در خصوص مزیت های بیگ بلو باتن می توان به امکان ضبط کلاس ها در محیط وبینار، همچنین پشتیبانی نامحدود در اشتراک گزاری وب کم، امکان مدیریت دسترسی شرکت کنندگان به امکانات محیط کلاس و همچنین امکان محدود کردن شرکت کنندگان به مشاهده فقط وبکم و امکان رای گیری و برگزاری سوال از شرکت کنندگان و بسیاری امکانات دیگر اشاره نمود.

استفاده از اسکای روم چه مزایایی دارد؟

هر دو محیط اجرایی که در ایلرنو وجود دارد از قدرتمندترین محیط های اجرای وبینار در دنیای تکنولوژی امروز می باشند ولی در خصوص مزیت های اسکای روم می توان به امکان اشتراک گزاری بسیاری از فایل ها نظیر فایل های صوتی و تصویری به صورت زنده و همچنین امکان محدود کردن یا مجاز کردن شرکت کنندگان برای دریافت فایل های بارگزاری شده و بسیاری امکانات دیگر اشاره نمود.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا